Wycieczka do Pilzna

DSC00768Dziesiątego .czerwca 2010 r. uczniowie klas 0 -III wyjechali na wycieczkę do Pilzna, do Muzeum Lalek. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii powstania lalek, obejrzeli wystawę antycznych zabawek pokazującą lalki z czasów naszych babć i mam oraz inne zabytkowe zabawki.

W starych manufakturach; pracowni lalkarskiej ,warsztacie szewskim, krawieckim , fryzjerskim, kwiaciarskim, ceramicznym zapoznali się z procesem powstawania lalek oraz rekwizytów uzupełniających strój lalki. Podczas zwiedzania pani przewodnik zwracała dzieciom szczególną uwagę na tradycje rzemieślnicze, które ilustrowane są poprzez wystrój starych manufakturowych warsztatów, stare narzędzia i metody wykonywania określonych przedmiotów. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, zajęcia te sprawiły im ogromną przyjemność.

Z zainteresowaniem wysłuchali bajkowych opowieści , w konwencji światła i dźwięku inspirowanych legendami i porami roku. W Lipinach zwiedzili miniaturową wieś wykonaną na wzór Reymontowskich Lipiec.

Na zakończenie wycieczki dzieci ze smakiem zjadły zaczarowane pierogi w karczmie ,,U Wiedźmy”.

← Powrót