Wycieczka Kraków – Wieliczka

wyc1W dniu 11 VI 2008r. uczniowie naszej szkoły postanowili odwiedzić staropolski gród Kraków. Zanim jednak odwiedzili dawną stolicę, zapoznali się z kopalnią soli w Wieliczce .Zwiedzili długą i męczącą podziemną trasę kopalni, ale wszyscy wiedzą ,że było warto.

Następnie udali się do Krakowa , do Kina IMAX. Oglądali tam film w wersji trójwymiarowej pt. Morskie Stwory. Uczniowie przeżyli niesamowite chwile gdy obok nich przepływały ogromne morskie stwory. Po świecie fantazji dzieci powędrowały do ZOO zobaczyć prawdziwe ,żywe , współczesne zwierzęta.

Po dawce wiedzy przyrodniczej postanowili zwiedzić trochę miasto. W godzinach popołudniowych uczniowie wraz z opiekunami udali się na rynek. Podziwiali tam piękno krakowskiej architektury. Zwiedzali zamek i jego okolice.

Po wielu godzinach wspaniałych i radosnych przeżyć dzieci dotarły do domów. Już na drugi dzień planowali podróż do następnych ciekawych miejsc w nowym roku szkolnym. Ciekawe co na to rodzice? Czy wiedzą, że ich pociechy tak bardzo chcą zwiedzać świat?

← Powrót