Wycieczka przedszkolaków do banku

DSC06466 Dnia 25  listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do banku PKO  w Jedliczu.

W banku zostali przywitani przez Panią Dyrektor Alicję Mazur-Świtalską z oddziału krośnieńskiego, Pana Dyrektora Piotra Waśko z oddziału w Jedliczu oraz pracowników banku.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły wykonany wspólnie obrazek, przedstawiający “Misia SKO”, który wręczyły Panu Dyrektorowi Banku.

W banku dzieci poznały pracę na stanowisku obsługi klienta. Wzięły udział w lekcji o banku, bankomacie, pieniądzach i różnych sposobach oszczędzania przeprowadzonej przez Panią Dyrektor Alicję Mazur-Świtalską. Poznały zasady korzystania z bankomatu. Nauczyły się nie tylko wypłacać pieniądze, ale również dokonywać wpłat na konto za pomocą bankomatu. Zobaczyły, jak odbywa się liczenie banknotów i bilonu. Służą do tego celu specjalne maszyny.

Wzięły udział w konkursie wiedzy bankowej z nagrodami, odpowiadając na pytania zadawane przez Panią  Alicję Mazur-Świtalską i Pana Piotra Waśko. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i otrzymały nagrody.

Nagrodę główną przyznaną przez Pana Dyrektora z oddziału w Jedliczu za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie – Do czego służy bankomat? – otrzymał Wojciech Woźniak.

Wycieczka była przede wszystkim wspaniałą lekcją bankowości. Dzieci zobaczyły to, czego inni na co dzień nie mają okazji zobaczyć.

Dziękujemy Pani Dyrektor Alicji Mazur-Świtalskiej, Panu Dyrektorowi Piotrowi Waśko i pracownikom banku za miłe przyjęcie i wspaniałą lekcję.

← Powrót