Wyjazd na spektakl „Kot w butach”

 

Kot, który gada ludzkim głosem i rozum ma nie od parady to nie lada dziwo. Każdy chciałby takiego zobaczyć…

Uczniowie naszej szkoły z klas 0-4 w dniu 20 marca 2019 r. udali się do RCKP w Krośnie, gdzie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Kot w butach” w wykonaniu aktorów teatru Bohema z Bielska – Białej. Opowieść o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, to jeden z najbardziej znanych utworów baśniowej klasyki. Spektakl powstał na podstawie baśni ludowej Charles’a Perraulta i stanowił dość oryginalną interpretację.

Scena błyszczała od barwnych kostiumów i baśniowej scenografii. Pełna życia choreografia nie pozwalała spuścić wzroku ze sceny, a wesoła muzyka zachęcała do wspólnego tańczenia i śpiewania. Najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli bohaterom przedstawienia, często głośno powtarzając ich kwestie. Największą sympatię widzów wzbudził sprytny kot, jego pojawienie się na scenie wywoływało żywe reakcje dzieci, gromki śmiech i głośne oklaski.

„Kot w butach” przekonuje, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. Przedstawienie podobało się wszystkim. Już teraz uczniowie czekają na kolejny wyjazd do teatru.

 

← Powrót