Wyróżnienie w zbiórce zużytych baterii w ramach kampanii “Naładowani Ekologią” dla Szkoły Podstawowej w Długiem

DSC07006Dnia 16 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się podsumowanie zbiórki zużytych baterii w ramach kampanii “Naładowani Ekologią” przeprowadzonej w Województwie Podkarpackim w 2016 roku. Celem akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa, a w szczególności dzieci o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą odpady w postaci zużytych baterii.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Maria Kurowska pogratulowała dzieciom i młodzieży aktywności w prowadzeniu selektywnej zbiórki zużytych baterii, a dyrekcji i gronu pedagogicznemu szczególnych osiągnięć w propagowaniu idei ekologicznych wśród młodego pokolenia, które przyczyniły się do uzyskania tak doskonałych rezultatów. Dzieci i młodzież z Podkarpacia zebrały w tym roku 49 ton zużytych baterii, czyli  o 5 ton więcej niż w roku ubiegłym.

Nasza szkoła znalazła się na szóstym miejscu w dziesiątce nagrodzonych szkół, które zebrały najwięcej baterii w przeliczeniu na jednego ucznia w województwie podkarpackim.

Nagrodę dla Szkoły Podstawowej w Długiem z rąk Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Marii Kurowskiej odebrała Krystyna  Grzegorska.

← Powrót