XIV Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

W dniu 10 marca 2020 roku w GOK w Jedliczu odbyły się gminne eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. Celem tego konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej
i postaw patriotycznych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W eliminacjach wzięło udział ponad 20 recytatorów ze szkół podstawowych z terenu gminy Jedlicze.

Każdy uczestnik przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V, VII i VIII: Maja Munia, Lena Łątka, Julia Jastrząb, Nikola Fijałkiewicz, Aleksandra Janik i Emilia Munia. Dziewczynki zaprezentowały wysoki poziom prezentacji, choć poezja patriotyczna jest trudna do interpretacji.

Nasze uczennice odniosły duży sukces. W młodszej kategorii II miejsce zdobyła Maja Munia. W grupie starszej Julia Jastrząb wywalczyła I miejsce, II przypadło Emilii Muni, a Aleksandra Janik zdobyła wyróżnienie. Laureatki I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w kolejnym etapie.

Naszym recytatorkom gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów w konkursie powiatowym.

 

← Powrót