Zabawy andrzejkowe w naszej szkole

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…”

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa, a jednocześnie przejaw szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Mało kto dziś wierzy w moc wróżb, które są jedynie dodatkiem do tanecznych zabaw.

Jak co roku, w dniu 29 listopada, a więc w wigilię św. Andrzeja bawiliśmy się wesoło. Najstarsi uczniowie przygotowali tradycyjne wróżby. Nie zabrakło chętnych, którzy chcieli się dowiedzieć, co ich spotka w przyszłości, jaki będą mieć zawód, czy jak będzie brzmieć imię ich sympatii. Czas pomiędzy wróżbami i tańcem urozmaicały także konkursy i zabawy, w których młodzież ochoczo uczestniczyła. W trakcie dyskoteki zaplanowano także dla dzieci pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Apetyt wszystkim dopisywał., toteż smakołyki szybko znikały.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Z radością obserwowaliśmy jak wspólnie potrafią się bawić uczniowie klas młodszych i starszych. Po skończonej zabawie wracali do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Dnia 29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły zapoznać się ze staropolskim zwyczajem tego święta. Zabawy z balonikami SKO przy muzyce i wróżby dotyczące przyszłości upłynęły w miłej atmosferze. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

← Powrót